1) Z čeho je vyrobena konstrukce jurty?

Dveře, okenní rám a podpěry okenního rámu jsou z borovice. Mřížové stěny a střešní tyče jsou vyrobeny z modřínu. Mřížové stěny jsou spojeny pomocí velbloudí kůže a provázky na koncích stropních tyčí jsou vyrobeny z koňských žíní.

 

2) Z jakého materiálu jsou vyrobeny plachty?

vnitřní dekorační plachta - tenké bílené plátno 180g/m2

nepromokavá plachta - batohovina s jednostranným pogumováním 250g/m2

venkovní plachta - impregnovaná bavlněná tkanina s ochranou proti UV záření 490g/m2

3) Na internetu jsem četl, že jury plesniví, je to pravda?

Při nesprávném užívání jurty se tato eventualita může přihodit. Pro minimalizaci tohoto rizika je třeba dbát na tyto věci...

a) kvalitní podlaha s izolací

b) kvalitní plachty

jurty, které prodáváme my jsou vyrobeny z materiálů s vyššími požadavky na životnost. Pokud si například nějaký zákazník koupil sám jurtu přímo v Mongolsku, dostal jurtu se základní verzí plachet, které se v Mongolsku používají. Tyto plachty mají horší vlastnosti, nejsou impregnované a slouží na Mongolské podnebí. Víceméně slouží jako dekorační plachty.

(venkovní plachta je vyrobena z odolné, impregnované tkaniny s ochranou proti UV záření. Životnost plachty je 4-5 let.)

Naše plachty jsou vyrobeny s ohledem na použití v Evropě, kde je obecně vyšší vlhkost a četnost srážek, než v Mongolsku.

Je potřeba plachtu impregnovat?

Není, naše plachty jsou již impregnované.

Je třeba plachtu každý rok znovu impregnovat?

Není. Životnost plachty je 3-4 let. Vzhledem k ceně nové plachty, která činí např. na 6m jurtu 10.800 Kč, je výhodnější pořídit novou plachtu, po opotřebení staré.

Je možné pořídit k jurtě náhradní díly?

Ano, veškeré náhradní díly máme skladem.

 

Je možné pořídit na boční stěnu jurty okno?

Ano, je nabízíme eurostandartní okno s dvojitým sklem. Okno ovšem musí mít výšku stěny jurty, nebo je možné za příplatek vyměnit plné mongolské dveře za prosklené eurostandartní dveře.

Je možné rám střešního okna zasklít?

Ano, dodáváme kopule v pevné, nebo otevírací verzi.

Základní údržba

v jurtě je nutno, zejména při užívání v zimním období řádně větrat, případně i topit. Zároveň je vhodné podle potřeby utáhnout stahovací kurty, pokud se vám zdají příliš volné. Kurta musí zůstat napjatá. Pokud se v jurtě pravidelně vaří, je vhodné zajistit ventilaci par a předejít tak kondenzaci vlhkosti.

 

U nás si jurtu vybere každý

Jurty najdete po celém světě. To ale neznamená, že byste měli podcenit výběr. Láká Vás spíše tradiční jurta, nebo její moderní varianta? Budete potřebovat přizpůsobit materiál a konstrukci klimatickým podmínkám Vámi určené lokality? S našimi kreativními řešeními dokážeme vyhovět opravdu všem. Neváhejte nás proto kontaktovat a společně pro Vás vybereme tu nejvhodnější jurtu!

Jak jurtu využijete?

Fantazii se meze nekladou! Nejen, že jurta představuje komfortní ekologické bydlení, které je alternativou k běžným stavbám, ale také nabízí originální prostor pro různé podnikatelské aktivity. Na stylovou kavárnu či čajovnu v unikátních prostorách jurty určitě jen tak nenarazíte. Nabídnout zákazníkům zajímavé prostředí v mongolské jurtě Vám jistě dá významnou konkurenční výhodu.

Kreativní řešení

Jurty najdete na celém světě. V dnešní době se přitom nejedná jen o tradiční jurty, ale také o jejich moderní varianty. Ty se konstrukčně i výběrem materiálů přizpůsobují rozdílným klimatickým podmínkám. Dokážeme tak vyhovět opravdu všem.