Morin khuur, známý taktéž jako tzv. horsehead fiddle, je tradiční mongolský strunný smyčcový hudební nástroj, který je považován za jeden ze symbolů mongolského národa. Typické jsou pro něj dvě struny, které v kombinaci s unikátním tvarem a tělem z březového dřeva propůjčují nástroji naprosto unikátní zvuk. I proto jsou s Morin khuur spojovány exelentní hudební rozsah a perfektní harmonizace melodie. Mimo to je nástroj uznáván světovou organizací UNESCO jako jedno z Mistrovských děl orálního a nehmotného dědictví lidstva. More

Product code: P00013

420 EUR
Vorrätig
ks

Morin khuur, známý taktéž jako tzv. horsehead fiddle, je tradiční mongolský strunný smyčcový hudební nástroj, který je považován za jeden ze symbolů mongolského národa. Typické jsou pro něj dvě struny, které v kombinaci s unikátním tvarem a tělem z březového dřeva propůjčují nástroji naprosto unikátní zvuk. I proto jsou s Morin khuur spojovány exelentní hudební rozsah a perfektní harmonizace melodie. Mimo to je nástroj uznáván světovou organizací UNESCO jako jedno z Mistrovských děl orálního a nehmotného dědictví lidstva.

Skvěle se tedy hodí každému nadšenci do mongolské kultury, stejně jako pro ty, kteří chtějí hrát na hudební nástroj, ale ty tradiční jim již nestačí. Ač se pak můžou dvě struny zdát jako poměrně malé množství, Morin khuur svým zvukem rozhodně překvapí nejednoho hudebníka. Ke kráse této na první pohled jednoduchosti napsal již v minulosti známý mongolský básník Tsedendorj Mishig krátkou báseň, jejíž volný překlad zní:

„Jen jeho dvě struny vyjadřují
Všechny události celého světa“

Název Morin khuur pochází již z lásky ke koním, kterou si mongolské kmeny vybudovaly staletími nomádského způsobu života. V překladu se totiž jedná o housle s koňskou hlavou. To jen podtrhuje tradici, kterou tento nástroj má. Jeho objevení totiž datujeme až do starověku, kdy první záznamy o jeho výskytu na území Mongolska datujeme až ke třetímu století před naším letopočtem. Rozsáhlé informace o něm potom pochází z 13. a 14. století našeho letopočtu, tedy z doby Mongolské říše.

Wir haben eine Jurte für alle

Jurten kann man auf der ganzen Welt finden. Das bedeutet aber nicht, dass ihre Wahl unterschätzt werden sollte. Interessieren Sie sich für die traditionelle Jurte oder ihre moderne Art? Wird eine Material- und Konstruktionsanpassung den klimatischen Bedingungen Ihrer Wunschort benötigt? Unsere kreativen Lösungen können wirklich jeden zufriedenstellen. Kontaktieren Sie uns deshalb und gemeinsam finden wir für Sie die beste Jurte!

Wie kann eine Jurte genutzt werden?

Fantasie kennt keine Grenzen! Eine Jurte ist nicht nur eine bequeme und ökologische Wohnung, die eine Alternative zu gewöhnlichen Bauten darstellt, sondern bietet auch einen originellen Raum für verschiedene Unternehmenstätigkeiten an. Ein Kaffee- oder Teehaus im einzigartigen Inneren einer Jurte ist bestimmt nicht leicht zu finden. Indem Sie ihren Kunden die interessante Atmosphäre in einer einzigartigen mongolischen Jurte anbieten, können Sie sich bestimmt einen bedeutenden Konkurrenzvorteil verschaffen.

Kreative Lösungen

Auf Jurten kann man auf der ganzen Welt stoßen. Heutzutage handelt es sich dabei nicht nur um die traditionellen Jurten, sondern auch um ihre modernen Arten, die in Hinsicht auf die Konstruktion und Materialwahl unterschiedlichen Klimabedingungen angepasst werden. So können wir wirklich jedem entgegenkommen.